Yazar : Stefan Zweig
Çevirmen : Nisan Aygün
Kategori : Roman
Fiyat: 7.00   Liste Fiyatı : 10.00
Ürün Satışta. % 30 İndirim
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9786052032145
Yayın Tarihi : 2018-12-06
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Bir Kadının Yaşamında 24 Saat
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 72
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Stefan Zweig, 1920'lerde yazdığı bu romanında sosyetik; ama ikiyüzlü kadınları ve toplumun ahlaki yapısını eleştirel bir şekilde anlatırken psikolojik tahliller de yapar.
Fransız Rivierası'nda küçük bir pansiyonda kalan bir grubun arasında evli ve düzenli bir hayatı olan otuz üç yaşındaki Bayan Herniette vardır. Bu kadın, pansiyonda tanıştığı yakışıklı bir Fransız gençle geçirdiği bir kaç saat sonrasında kaçmıştır. Sosyetik hayattan sıkılan ve kaçan bu kadının ahlakını, pansiyonda kalan diğer kadınlar yargılamaya başlar, tartışma alevlenir; sadece bir kişi MRS. C. bir kadının cesaretle arzusunun peşinden koşmasının son derece anlaşılır olduğunu düşünür. Bundan yirmi dört yıl önce yaşamış olduğu ve hâlâ, zihnin en derin yerlerinde büyük bir azaba neden olan kısa, ama sarsıcı hikâyesini anlatmaya başlar:
Mrs. C, kocasını genç yaşta kaybetmesinden sonra, karamsarlık ve melankolik bir hayat geçirmeye başlamıştır. Kendi içindeki boşluğu dış dünyanın hızıyla ve huzursuzluğuyla doldurmak için Monte Carlo'ya gider ve kumarhane masasında insanları incelemeye başlar. Burayı içindeki eskileri bırakıp yenilerle dolduracağı bir yer zanneder. Kumarhanede bir adam dikkatini çeker, Bu adamın varını yoğunu kaybettiğini anlar. Adam sona yaklaştığını bilmesine rağmen kazanma hırsı ile yenilmişlik arasında gidip gelmekte ve masadan kalkamamaktadır. Sonunda masadan kalkan adam gecenin karanlığında gider, kaybolur. Mrs. C,, bu adamın peşine düşer ve tükenmiş adamın bir halde ölüme gitmesine engel olmak ister

Okuyucu Yorumları