Yazar : Muharrem Kaplan
Yayıncı : Kesit Yayınları
Kategori : Genel
Fiyat: 21.00   Liste Fiyatı : 35.00
Ürün Satışta. % 40 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786054646425
Yayın Tarihi : 2013-09-00
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 418
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 215
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
1903 yılında Dağıstanda doğan, 1907 yılında ailece çar zulmünden kaçarak Yalovaya göçen Kaflı, edebî âleme 1930lu yıllarda romanla adım atar. Kısa sürede gazete ile de tanışan Kaflı, çok ciddi bir kalem faaliyetine girişir. Bir taraftan-Ahmet Mithat gibi çok sayıda roman kaleme alırken diğer yandan da Ahmet Rasim gibi- gazetecilik vadisinde çok ciddi emek sarf eder. Bu noktada seleflerinden devraldığı bayrağı güvenle taşıdığı da belirtmek gerekir.

Küçük yaşta yurdunun işgaline tanıklık eden, göçe zorlanan, çocukluk ve gençlik çağında birçok savaşa ve yıkıma şahit olan; ancak bütün bu olumsuzluklara rağmen iyi bir eğitim alan Kaflının, elli senelik dopdolu bir muharrirlik ve edebiyat öğretmenliği hayatı vardır. O, 68 roman, 100e yakın hikâye, 7000 civarında makale/fıkra ile şiir, araştırma yazıları ve biyografi müellifidir. Tüm bu faaliyetlerinin yanı sıra o, Göçmen Federasyonu başkanlığı ve milletvekilliği gibi önemli görevlerde de bulunmuştur.

Tarihin sayfaları arasında unutulmaya yüz tutmuş olan, edebiyatımızın korsan romanı yazarlarından ilki ve belki de bu alanda en çok yazanı olan, ülkemizde Kuzey Kafkasya alanında ilk ve en kapsamlı çalışmayı yapan bir mücadele insanını, yayınevi olarak tanıtmaktan kıvanç duyarız.

Okuyucu Yorumları