Yazar : Stefan Zweig
Çevirmen : Nisan Aygün
Kategori : Roman
Fiyat: 7.00   Liste Fiyatı : 10.00
Ürün Satışta. % 30 İndirim
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9786052032121
Yayın Tarihi : 2018-12-06
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Olağanüstü Bir Gece
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 72
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız bir hayat sürdürürken duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki bazı tesadüfî olayların onu nasıl değiştirdiğini, duyan, seven ve yardım eden bir insan haline getirdiğini anlatan bir hikâyedir.
Baron Fredrich M. Von R. 1914 yılında Rusya'da katıldığı bir savaşta ölür. Baron, yazı masasına mühürlü bir zarf bırakmıştır. Ailesi bu zarfı açar, gözden geçirir ve aile bu notları yazara verir. Stefan Zweig de notlardaki altı saatlik zamanı, yani olağanüstü geceyi yazıya döker
7 Haziran 1913 tarihinde otuz altı yaşında olan Baron'a vefat eden ailesinden yüklü bir miras kalır. Aslında Baron'un durumu gayet iyidir; fakat bu para gelince soylu bir aristokrat olur. Subay olan Baron, kendince emekliye ayrılır. Lüks ve eğlenceli işlerle uğraşır. Antikacılardan parçalar alır; o zamanlarda çıkan kitapları hemen alıp okur. At yarışlarına merak sarar. Baron'un diğer bir ilgisi de kadınlardır. Bir süre sonra tüm bunlardan sıkılır. Sıradan olan hayatı olağanüstü bir gecede değişir.
O gün kendini dışarı atan Baron etrafın kalabalık olduğunu fark eder. Herkes faytonlarla bir yere gidiyordur. Kendisi bir faytona atlar ve arabacıAt yarışlarına değil mi efendim? diye sorar.Baron hiç aklında yokken bir anda kendini yarışlarda bulur. İnsanlar bağrışmaya başlarlar.
Yarışlara ara verildiği sırada Baron'un gözü, güzel bir kadına takılır. Baron'un kendisine baktığını hisseden kadın ona kur yapar. Gizli bir heyecan yaşayan Baron, bu durumdan çok hoşlanır. Kadının yanında birden şişman ve kel bir adam belirir. Adam, kolunu kadının beline atınca Baron anlar ki...

Okuyucu Yorumları