Yayıncı : Kesit Yayınları
Kategori : Dil Bilim Edebiyat
Fiyat: 178.50   Liste Fiyatı : 210.00
Ürün Satışta. % 15 İndirim
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786257698979
Yayın Tarihi : 2023-03-12
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 280
Boyut : 16 X 23
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bu kitapta iyiliğin, doğruluğun, nezaketin ve hakkaniyetin bir insanın ruhunda, davranışlarında ve nihayetinde dünyasında bir arada nasıl bulunabileceği anlatılmaktadır. Bir insan olarak toplumda doğru bir konumda bulunmak, birey olarak kendini önce kendine daha sonra da çevreye doğru ifade etmek, doğru ve iyi bir ahlak üzerinde bulunmak, edepli ve terbiyeli bir insan olmak ve böyle de anılmak bir insanın her zaman isteyebileceği ve arzuladığı bir seviyedir. Bu kitap da Karamanlı Ortadoks Türklerin 19. yüzyılda bu konu üzerinde ne kadar ince ve hassas düşündüğünün bir çıktısıdır.
İyilik, doğruluk, edepli ve görgülü bir insan olmanın her türlü inanç ve görüş çevresinin üzerinde bir insanlık vazifesi olarak görülmesi gerektiğinin başka bir söylemi olarak değerlendirilebilecek bu kitapta toplumun her kesiminden, her ortamından ve her çağından insana ideal bir insanın çerçevesi çizilmektedir.
Toplum olarak doğru ahlakı, edebi ve görgüyü hayatımızın her alanında görmek ve göstermek istediğimiz bu zamanlarda bu kitabın okurlarına küçük de olsa bir yol göstermesi, ufuk açması, farkındalık yaratması ümidiyle…

Okuyucu Yorumları