Yayıncı : Kesit Yayınları
Kategori : Eğitim
Fiyat: 114.75   Liste Fiyatı : 135.00
Ürün Satışta. % 15 İndirim
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786257698269
Yayın Tarihi : 2021-05-02
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 504
Boyut : 13 X 21
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
İkidillilik, Türkler ve Türkçe için çok eski bir kavram olduğu halde ikidillilik üzerine yapılan çalışmalar ülkemizde oldukça yenidir. Bu konuda yayınlanmış kitapların sayısı henüz bir elin parmakları kadar bile değildir.
İkidillilik çalışmaları disiplinler arası bir çalışma alanıdır. İkidilli/çokdilli çocukların eğitimini tekdilli çocukların eğitiminden ayıran değişkenler sadece eğitim ile bağlantılı değildir; ortam, aile, çevre ve ülkeden ülkeye değişen şartlar bu süreci belli bir oranda etkiler. Bu kitap, ikidilli çocukların dünyasını her yönüyle gözler önüne sermeye çalışıyor. Dünyada ve Türkiye’de ikidillilik durumunun yanı sıra bu çocukların eğitim sürecinde karşılaştıkları sorunlara ve çocukların ve ailelerinin sosyolojik, psikolojik, hukuki boyutta ne tür problemler ile karşılaştıklarına dair yazılardan oluşuyor. Bu şekilde ikidilliliği hem eğitim hem de ikidilli çocukların ve ailelerinin dünyası ile birlikte sunmaya çalıştık.
Bu kitap üç amaç doğrultusunda yazılmıştır: İlki, ikidillilik eğitimi üzerine verilen dersler için bir başvuru kitabı olması. İkincisi ülkemizde eksikliğini hissettiğimiz ikidillilik çalışmalarına bir ivme kazandırmak. Üçüncü ise özellikle yurtdışında yaşayan Türk çocuklarına Türkçe öğretmek üzere yapılacak çalışmalara dikkat çekmek ve öncülük etmek.

Okuyucu Yorumları